Igaunijā reģionālos ierobežojumus ievieš visā valstī

Igaunijā epidemioloģiskie ierobežojumi, kas ilgāku laiku bijuši spēkā reģionā ap Tallinu un Austrumviru apriņķī, no trešdienas, 3.februāra, attiecināti uz visu valsti, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Jaunās valdības vadītāja Kaja Kallasa (Kaja Kallas) ierobežojumu izvēršanu skaidrojusi šādi: «Valdības galvenais mērķis ir Igaunijā iegūt kontroli pār plašo vīrusa izplatību. Par nožēlu, varam redzēt, ka koronavīrusa izplatības epidemioloģiskais zīmējums visur Igaunijā ir līdzīgs.

Tas nozīmē, ka mums ir arī jāsaskaņo ierobežojumi valsts mērogā.»

Baltijas kontekstā Igaunijai joprojām būs vismaigākie ierobežojumi. Pamatprincips ir, ka sabiedriskās telpās ir jāievēro divu metru distance un jānēsā elpceļu maska. Ir atļauts apmeklēt muzejus, un izstāžu zāles. Iedzīvotāji drīkst pulcēties uz dievkalpojumiem baznīcās, ja tie sēž atstatus un nepārsniedz 50% no telpas ietilpības.

Lasiet arī: Ar Covid-19 saslimušie Baltijā. Latvijā – 1 231, Lietuvā – 760, Igaunijā – 688

Trešdien netiek ieviesti nekādi papildu ierobežojumi veikaliem. Tie var darboties, ja apmeklētāji un personāls ievēro distances un elpceļu maskas prasības, kā arī ja tirdzniecības vai pakalpojumu sniegšanas telpu noslodze nepārsniedz 50% no ietilpības.

Latvijā tas var šķist neticami, taču Igaunijā ir atļauti arī iekštelpu koncerti ar iepriekšminētajām prasībām un sēdvietu numurēšanu. Koncertus gan telpās, gan ārpus tām, gan arī tirdziņus ir atļauts rīkot, ja tie beidzas līdz pulksten 21.00, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas