Igaunijā rīko līdz šim lielākās NATO kiberaizsardzības mācības

Igaunijā otrdien, 13.aprīlī, sākas starptautiskas kiberaizsardzības mācības, kas pēc to rīkotāju, NATO Kiberaizsardzības izcilības centra, paustā būs līdz šim lielākās, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Mācības Saslēgtie vairogi 2021 norisināsies neklātienē, tiešsaistes režīmā no otrdienas līdz piektdienai, 16.aprīlim, ar mērķi parādīt NATO dalībvalstu un citu sabiedroto kiberaizsardzības vienībām un stratēģisko lēmumu pieņēmējiem to, cik daudzos un dažādos veidos ir savstarpēji saistītas valstu informācijas tehnoloģiju sistēmas.

Lasiet arī: Igauņu virusologs: Gaidīt konkrētu vakcīnu nav pamata

Mācību scenārijā paredzēts, ka iedomātā salu valstī Berilijā pēc vardarbīgu notikumu virknes pasliktinās drošības situācija. Vienlaikus pret valsti tiek vērsti savstarpēji saskaņoti kiberuzbrukumi, uzbrūkot Berlijas galvenajām militārajām un civilajām informācijas tehnoloģiju sistēmām.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem Covid-19 pandēmijas dēļ vairums mācību dalībnieku tajās piedalīsies attālināti, nevis klātienē Tallinā, kā tas noticis iepriekšējos gados, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas