Igaunija robežai ar Latviju mīkstina robežšķērsošanas ierobežojumus

No pirmdienas, 3.maija, Igaunijas-Latvijas robežu darba un mācību vajadzībām būs iespējams šķērsot, ja persona pēdējās septiņās dienās būs saņēmusi negatīvus koronavīrusa analīžu rezultātus, tā par Igaunijas valdības lēmumu vēsta raidorganizācija ERR.

Atvieglojums valdībā pieņemts, lai uzlabotu pārvietošanās iespējas pierobežas apvidu iedzīvotājiem. Piemēram, Veru apriņķa iedzīvotāji Igaunijas galējos dienvidaustrumos šķērso robežu darba vajadzībām tāpat kā Ziemeļvidzemes iedzīvotāji.

Lasiet arī: Tallina tiecas atjaunot Baltijas ceļošanas zonu

Jaunā kārtība, kas stāsies spēkā 3.maijā, paredz, ka persona šķērso robežu vismaz divreiz nedēļā un dara to darba vai mācību vajadzībām. Personai ir jāuzrāda pierādījums, ka pēdējo septiņu dienu laikā tā saņēmusi negatīvus Covid-19 analīžu rezultātus vai ir vakcinējušies pret Covid-19.

Līdzšinējie noteikumi savukārt prasa pēc robežas šķērsošanas doties desmit dienas ilgā pašizolācijā vai pavadīt tajā īsāku laiku, ja tiek saņemti negatīvi analīžu rezultāti, ja robeža tiek šķērsota neatliekamu darba pienākumu veikšanai. Praksē tas nozīmē, ka regulārie robežas šķērsotāji nodod vismaz divas vīrusa analīzes un dodas pašizolācijā, lai sagaidītu to rezultātus, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas