Igaunijā rosina atcelt ierobežojumus «vakcinēto salā»

Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa (Kaja Kallas) ierosinājusi atcelt epidemioloģiskos ierobežojumus vienā no 15 valsts apriņķiem saistībā ar vakcinācijas mērķa – 70% pret Covid-19 vakcinētu pieaugušo – sasniegšanu. Runa ir par Hijumā apriņķi, kas atrodas valsts rietumu salās, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Hijumā apriņķis klāj šāda paša nosaukuma Baltijas jūras salu un vēl vairākas mazākas salas. No 15 valsts apriņķiem tas ir vismazākais gan platības, gan iedzīvotāju ziņā, tomēr teritorija ar 9,4 tūkstošiem iedzīvotāju var kļūt par pirmo valsts daļu ilgi gaidītajai epidemioloģisko ierobežojumu atcelšanai.

Lasiet arī: Vakcinācijas temps nokritis līdz pusgadā zemākajam līmenim

«Esmu ierosinājusi zinātniskai padomei pārrunāt iespēju atcelt koronavīrusa ierobežojumus Hijumā apriņķī,» pirmdien, 13.septembrī, Kallasa rakstījusi sociālajos medijos. «Tas nozīmē, ka Hijumā apriņķī vairs nebūtu obligāti jārūpējas iedzīvotāju veselības drošību un vairs nebūtu jānēsā maskas.»

Premjerministre informējusi, ka nedēļas sākumā pilnībā vakcinēti ir 73,3% pieaugušo Hijumā apriņķa pieaugušo iedzīvotāju, savukārt Covid-19 pastiprinātā riska grupā no 60 gadu vecuma pilnībā vakcinēto iedzīvotāju īpatsvars ir 86,4%. Saskaņā ar Kallasas teikto, ja «koronavīrusa ierobežojumu atcelšana Hijumā nenovedīs pie jauniem uzliesmojumiem, šo pieeju varētu lietot arī citos apriņķos», ziņo ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas