Igaunijā sabiedriskās iekštelpās atjauno masku prasību, epidemioloģe saka – pamatoti

Igaunijā pēc vasaras perioda ar samazinātiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem 26.augustā tiks ieviesta prasība nēsāt elpceļu maskas visās sabiedriskās telpās, kur pie ieejas netiek pārbaudīti Covid-19 sertifikāti. Visiem pakalpojumu sniedzējiem savukārt tiek noteikts pienākums lūgt uzrādīt Covid-19 sertifikātu. Kā jauninājumus vērtē kaimiņvalsts vadošā epidemioloģe?

Intervijā raidorganizācijai ERR epidemioloģe Irja Lutsara (Irja Lustar) sacījusi, ka viņas vadītā valdības zinātniski konsultatīvā padome ieteikusi ieviest obligātu elpceļu maskas nēsāšanas prasību saistībā ar jauno koronavīrusa gadījumu skaita kāpumu.

Lasiet arī: Jaunie Covid-19 gadījumi Baltijā. Latvijā – 133, Lietuvā – 537, Igaunijā – 332

«Mēs ieteicām prasīt šos sertifikātus visiem cilvēkiem, jo paredzams, ka tas padarīs visiem dzīvi vieglāku,» tā Igaunijas galvenā epidemioloģe.

Jautāta, kāds pamatojums šobrīd ir prasīt valkāt elpceļu maskas vakcinētiem iedzīvotājiem, Lustara devusi skaidrojumu: «Ir apjomīga informācija no neseniem pētījumiem ASV un Lielbritānijā, kas parādīja, ka koronavīrusa nasta ar šo Delta variantu vakcinētiem un nevakcinētiem cilvēkiem ir līdzīga. Otrs pamatojums ir, ka lielveikalos ir grūti pārbaudīt, kurš ir vakcinējies un kurš nav. Un trešais – mūsu vakcinācijas rādītāji nav sevišķi augsti.»

Līdz piektdienai, 20.augustam, vismaz vienu Covid-19 vakcīnas devu bija saņēmuši 704 038 Igaunijas iedzīvotāju, vēsta ERR. Igaunijā kopumā ir 1,3 miljoni iedzīvotāju, liecina Igaunijas statistikas pārvaldes dati.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas