Igaunija sāk pārkāpuma lietu pret Swedbank

Igaunijas banku uzraugs ir nolēmis sākt pārkāpuma lietu pret Swedbank AS – Zviedrijas banku grupas meitasuzņēmumu Igaunijā.

pausts Igaunijas Finanšu uzraudzības iestādes (Finantsinspektsioon) paziņojumā presei, kas publicēts tās tīmekļa vietnē otrdien, 28.oktobrī, lēmums pieņemts pēc tam, kad, 2019.gadā bankā veicot izmeklēšanu par to, kā tā ievērojusi naudas atmazgāšanas novēršanas noteikumus, konstatēti atsevišķi pierādījumi, kas liecina par iespējamu pārkāpumu.

Jaunajā pārkāpuma procedūrā izmeklētāji vētīs, vai konstatētajā rīcībā ir atrodamas noziedzīga nodarījuma pazīmes, vai attiecīgā rīcība bijusi nelikumīga un vai kāda persona ir vainīga noziedzīga nodarījuma pasūtīšanā, pauž iestāde.

Līdztekus šiem mērķiem izmeklētāji arī lūkos noskaidrot, vai izmeklēšana Swedbank būtu izbeidzama.

Finantsinspektsioon paziņojumā uzsver, ka uzraudzības lietā daudz sadarbojas ar kolēģiem Zviedrijā un pārējās Baltijas valstīs, saskaņojot rīcību un apmainoties ar informāciju.

Swedbank galvenais birojs Zviedrijā ir apstiprinājis, ka Igaunijas Finanšu uzraudzības iestāde ir sākusi pārkāpuma lietu, kurai līdzīgu procedūru ierosinājusi arī Zviedrijas Finanšu uzraudzības iestāde.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas