Igaunijā sāk Rail Baltica būvdarbus

Igaunijā sākti dzelzceļa līnijas Rail Baltica būvdarbi, tā pavēstījis uzņēmums, kas atbild par projekta Igaunijas posma īstenošanu.

Igaunijas sabiedriskais medijs ERR vēsta, ka ar paziņojumu, kas pausts saistībā ar viadukta celtniecību uz Tallinas apvedceļa, klajā otrdien, 29.oktobrī, nākusi Rīa Sillave (Riia Rillave), Rail Baltic Estonia valdes priekšsēdētāja.

«Par pārējo posmu, proti, līdz pat Latvijas robežai notiek sarunas ar izsoles dalībniekiem, ar kuriem mēs ceram panākt vienošanos nākamā gada sākumā,» tā Sillave.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētāja skaidrojusi, ka 213 kilometrus garajam Rail Baltica Igaunijas posmam ir izvēlēts pilnīgi jauns maršruts, apejot vairumu esošo sliežu ceļu, jo jaunajai līnijai «jābūt ātrākai un taisnākai».

Kā pausi Sillave, gaidāms, ka Igaunijā līdz 2022.gadam tiks pabeigti turpat 20 šoseju pārvadi un vēl astoņi viadukti pašvaldību teritorijās.

«No tā brīža varēsim sākt būvēt pašu dzelzceļa maršrutu,» tā norādījusi Rail Baltic Estonia valdes priekšsēdētāja, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas