Igaunijā sākas militārās mācības ar 15 000 lieliem spēkiem

Kopš nedēļas sākuma Igaunijā norisinās lielas Igaunijas Aizsardzības spēku (IAS) mācību mācības Ezis 2022. Tajās piedalās ap 15 000 militārpersonu no IAS, sabiedrotajām NATO valstīm un partnervalstīm, vēsta ERR.

«Mūsu Aizsardzības spēku jauda ir rezervistos. Iesaistot viņus un atjaunojot viņiem nepieciešamās prasmes, mēs stiprināsim mūsu valsts aizsardzības spējas,» vērtējis Eža 2022 komandieris, ģenerālmajors Veiko-Vello Palms (Veiko-Vello Palm). «Šīs mācības dod mums iespēju uzlabot rezervistu izpratni par militāriem uzdevumiem un trenēt vienību darbībai nepieciešamās prasmes.»

Lasiet arī: Igauņu jaunuzņēmums izstrādā lietotni, kas palīdzēs ietaupīt naudu

Vērienīgo militāro mācību galvenie deklarētie mērķi ir pārbaudīt Igaunijas Aizsardzības spēku kaujas gatavību un spēju reaģēt uz apdraudējuma scenārijiem starptautiskā kontekstā. Paralēli Ezim 2022 Latvijā notiek militārās mācības Namejs, kuru ietvaros tiks pārbaudītas arī abu valstu militāro vienību pārrobežu sadarbības spējas.

Igaunijas mācībās kontrolējošās vienības ir IAS 2.kājnieku brigāde un Kiberpavēlniecības Stratēģiskās komunikācijas centrs.

Ezis 2022 norisināsies no 16.maija līdz 3.jūnijam gandrīz visā Igaunijas teritorijā. Lielākie militāro vienību manevri paredzēti Dienvidigaunijā, kaujas šaušanas vingrinājumi IAS Centrālajā poligonā, kā arī rietumos, Sāremā salā, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas