Igaunijā sākas pašvaldību e-vēlēšanas

Igaunijā ar elektronisko balsošanu pirmdien, 11.oktobrī, sākta pašvaldību vēlēšanu nedēļa. Internetā savus priekšstāvjus pašvaldībās varēs izvēlēties visu turpmāko nedēļu, savukārt balsošana klātienē notiks divas dienas, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Vēlēšanu iecirkņos igauņu vēlētāji varēs nobalsot piektdien, 15.oktobrī, un sestdien, 16.oktobrī.

Lai balsotu elektroniski, vēlētājam Baltijas valstī vajadzīgs lejupielādēt īpašu lietojumprogrammu no vēlēšanu komisijas vietnes Valimised.ee. Vēl attālinātai balsošanai vajadzīgs dators, interneta pieslēgums, identifikācijas karte un elektronisko karšu lasītājs. Nobalsot ar viedtālruni vai planšetdatoru nav iespējams un balsošanai nav iespējams izmantot Smart-ID tehnoloģiju. Interesanti, ka vēlētājam, kurš nobalso elektroniski, ir iespēja mainīti izdarīto izvēli, dodoties nobalsot otrreiz uz vēlēšanu iecirkni.

Lasiet arī: Tallinas priekšvēlēšanu solījumos dominē bērnudārzu un divvalodīgas izglītības jautājumi

Valstī darbosies 448 vēlēšanu iecirkņi un vēlētājs varēs balsot jebkurā savas dzīvesvietas pašvaldības vēlēšanu iecirknī. «Ja vēlētājs ir piedalījies vēlēšanās gan elektroniski, gan ar vēlēšanu biļetenu, tad tiks ieskaitīta tikai balss, kas nodota vēlēšanu iecirknī,» skaidrojis Igaunijas vēlēšanu komisijas vadītājs Arne Koltmē (Arne Koitmäe), vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas