Igaunijā sākta tautas skaitīšana

Reizi desmit gados Igaunijā notiek tautas skaitīšana. Tā sākta šonedēļ un šoreiz norisinās interneta anketas veidā, kas katram valsts iedzīvotājam jāaizpilda mēneša laikā, vēsta raidorganizācija ERR.

Tautas skaitīšana sākta otrdien, 28.decembrī, un noslēgsies 2022.gada 22.janvārī. Igaunijas statistikas pārvalde rēķinās, ka tiešsaistes anketu aizpildīs liela daļa iedzīvotāju, taču ne visi, tādēļ februārī tautas skaitītāji sazināsies personīgi ar cilvēkiem, kuri nebūs to aizpildījuši.

2021.gadā jau aizvadīta tautas skaitīšanas pirmā jeb sagatavošanās daļa, kur katram iedzīvotājam tika lūgts atjaunināt datus valsts iedzīvotāju reģistrā. Tautas skaitīšanas anketa, pēc Igaunijas statistikas pārvaldes paustā, pieejama vietnē census.ee, un tās aizpildīšanai cilvēkam paies aptuveni piecas minūtes.

Lasiet arī: Nedēļa Lietuvā: Ceļ nodokļus loteriju, azartspēļu uzņēmumiem; banka maina inflācijas prognozi

Anketā iekļauti tikai tādi jautājumi, uz kuriem jau nav pieejamas atbildes nacionālo reģistru sistēmā. Tautas skaitīšanas jautājumu lokā ietilpst, piemēram, vaicājumi par valodu un izlokšņu prasmēm, reliģisko piederību un iespējamām cilvēka grūtībām veikt ikdienišķas darbības veselības problēmu dēļ, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas