Igaunijā, samazinot elektrības ieguvi no degslānekļa, atlaiž 150 darbiniekus

Igaunijas valsts energokoncerns Eesti Energia, kas elektroenerģiju lielākoties ražo, dedzinot Igaunijas fosilo izrakteni degslānekli, vides prasību dēļ samazinās Narvas spēkstaciju darbības apjomu un attiecīgi likvidēs 150 darbavietas.

Kā ceturtdien, 17.janvārī vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, elektrostacijā valsts ziemeļaustrumos ir jāizbeidz darbība četros elektrības ražošanas blokos, kā to prasa ES Rūpniecisko emisiju direktīvas normas par gaisa piesārņošanas samazināšanu. Attiecīgi Igaunijas ziemeļaustrumos tiks samazināta degslānekļa dedzināšana un ieguve karjeros.

«Narvas elektrostacijās ir kopumā četri elektrības bloki, kuru darbības laiku ierobežo ES Rūpniecisko emisiju direktīva. (..) Laika nogrieznis, kādā to darbība tiks izbeigta, ir atkarīgs no elektroenerģijas tirgus un situācijas, kāda tā būs ar regulējumu oglekļa dioksīda izplūžu jomā,» tā norādījusi koncerna valdes locekle Raine Pajo (Raine Pajo).

Uzņēmumā skaidroja ERR, ka 65% no atlaižamiem strādniekiem ir pensijas vecumā, vēl 10% tiks piedāvāta Eesti Energia izdienas pensija, bet pārējiem tiks apmaksāti profesionālās pārkvalificēšanās kursi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas