Igaunijā samilzusi narkotiku pasta sūtījumu problēma

Igaunijas Nodokļu un muitas pārvalde 2018.gadā pārtvērusi kopumā 742 pasta sūtījumus, kuros atrastas aizliegtas narkotiskās vielas. Šāds nelikumīgā rūpala apjoms Igaunijai ir jauns un satraucošs rekords, jo pasūtītāji ir jauni narkotiku lietotāji.

Kā piektdien, 4.janvārī, vēstīja Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, par problēmas nopietnību satraukumu paudis Nodokļu un muitas pārvaldes Narkotiku departamenta vadītājs Rauls Kopelmā (Raul Koppelmaa). Viņš uzskata, ka šajā jomā nepieciešams steidzami uzlabot likumisko regulējumu.

«Šis, protams, ir ļoti sāpīgs jautājums, un daudzi cilvēki to neapzinās, bet tā ir strauji augoša tendence. Domāju, ka, ja šobrīd neuzlabosim likumu normas, pēc trim vai četriem gadiem mēs tur nespēsim darīt neko,» skaidrojis Kopelmā.

Vairums narkotiku sūtījumu, ko pārtvēruši muitnieki, tikuši pasūtīti Darknet tīklā, kas ir starptautisks datortīkls, kurš darbojas paralēli internetam. Pasūtījumi tiek apmaksāti virtuālās valūtās, un parasti, veicot pasūtījumus, netiek prasīti pasūtītāja personas dati.

Igaunijā populārākās aizliegtās vielas, kuras tiek pasūtītas un arī pārtvertas šādā ceļā, ir marihuānas izstrādājumi, amfetamīns, ekstazī un LSD. Saskaņā ar Igaunijas Nodokļu un muitas pārvaldes datiem pasūtītāji lielākoties ir vecumā no 16 līdz 30 gadiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas