Igaunijā sarūk būvniecības apjoms, ceļu būvē – par 5%

Būvniecība Igaunijā 2019.gada trešajā ceturksnī piedzīvojusi lejupslīdes periodu, salīdzinot ar situāciju pirms gada. Lejupslīde bijusi viena procenta apmērā, bet ir zīmīga, jo pārtraukusi trīs ar pusi gadus ilgu izaugsmes posmu, tā liecina kaimiņvalsts oficiālā statistika.

Otrdien, 26.novembrī, Igaunijas Statistikas pārvalde vēsta, ka 2019.gadā no jūlija līdz oktobrim Igaunijas būvniecības uzņēmumu ražošanas apjoms bijis 930 miljonu eiro vērtībā. No tā 599 miljonus eiro veidojusi ēku celtniecība, bet 331 miljonu eiro – ceļu būve un citu inženiertehnisko būvju veidošana.

Salīdzinot ar 2018.gada trešo ceturksni, ēku celtniecība sarukusi par vienu procentu, bet inženiertehniskā un ceļu būve – par pieciem procentiem.

Lielākais tirgus Tallinā

No Igaunijas daļām, kur gada trešajā ceturksnī notikuši aktīvākie būvdarbi, priekšgalā ir galvaspilsēta Tallina. Igaunijas Būvdarbu reģistra dati rāda, ka šajā periodā valstī kopumā pabeigti 2 158 mājokļi, no tiem vairums – Tallinā. Otrajā un trešajā vietā šajā ziņā ir galvaspilsētas tuvākā apkārtne un Tartu apriņķis.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas