Igaunijā satraukums par mīklainu dūmaku un deguma smaku

Ilustratīvs satelītattēls no Amerikas Savienoto Valstu Nacionālās aeronautikas un kosmosa pārvaldes

Ugunsdzēsēji Igaunijā saņēmuši zvanus no satrauktiem iedzīvotājiem, ka valsts dienvidos un vidienē debesis klāj zilas krāsas dūmaka un jūtama deguma smaka. Atbildīgie dienesti secinājuši, ka dūmu mākoņa iespējamais cēlonis ir ugunsgrēki Krievijā un Baltkrievijā.

Kā vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, ceturtdien, 25.aprīlī, Igaunijas Glābšanas dienestu pārvalde saņēmusi daudz šādu zvanu no iedzīvotājiem valsts dienvidu un centrālajā daļā, kuros paustas bažas par plašāku ugunsgrēku valsts teritorijā.

Situāciju noskaidrot nosūtīta ugunsdzēsēju lidmašīna, kas dienas gaitā attiecīgos reģionos nav atradusi ugunsgrēkus.

«Izskatās, ka atbilstoši aizdomām, ko pauduši meteorologi, dūmaku atnesis vējš no kādas vietas Krievijā vai Baltkrievijā,» tā ceturtdienas vakarā sarunā ar ERR uz gaisa piesārņojuma iespējamo avotu norādījusi Igaunijas glābšanas dienestu pārvaldes pārstāve Ragne Keiska (Ragne Keisk).

Latvijā par mežu ugunsgrēkiem ziņu nav

Šī raksta tapšanas laikā BNN neatrada Latvijas Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta tīmekļa vietnē ziņas par dūmaku vai ugunsgrēkiem Vidzemē, Igaunijas robežas tuvumā, kas būtu konstatēti pēdējo dienu laikā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas