Igaunijā skolēniem, kuri atteiksies testēties, būs jādodas pašizolācijā kā kontaktpersonām

Igaunijā epidemioloģiskie noteikumi skolām jaunajam mācību gadam paredz tiem skolēniem, kuru vecāki neļaus viņiem vakcinēties pret Covid-19 vai nodot analīzes par vīrusa klātbūtni organismā, būs jādodas pašizolācijā tad, ja viņi kļūs par Covid-19 pacientu tuvām kontaktpersonām, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Igaunijas Izglītības un pētniecības ministrija augustā otrajā pusē izsūtījusi skolām vadlīnijas par mācību procesa organizēšanu tā, lai koronavīruss pēc iespējas mazāk kaitētu mācībām klātienē.

Viens no galvenajiem priekšnoteikumiem veiksmīgam mācību gadam ir vakcinācija, ko skolās veiks skolu māsiņas. Igaunijas skolas augustā ir izsūtījušas audzēkņu vecākiem vakcinācijas atļaujas veidlapas. Ja vecāks atteiksies dot šādu atļauju vai ja bērns ir jaunāks par 12 gadiem, tad situācijā, kad bērns tiek atzīts par kādas ar Covid-19 inficētas personas tuvu kontaktpersonu, tad šim audzēknim ir jānodod koronavīrusa ātrās analīzes. Arī tam Igaunijā ir vajadzīga vecāku piekrišana.

Lasiet arī: Igaunijas prezidenta kandidātam Karisam – abu lielo partiju atbalsts

Ja skola saņem vecāku piekrišanu ņemt skolēna koronavīrusa analīzes, tad tuvās kontaktpersonas periods noslēgsies ar divām analīžu nodošanas reizēm un nebūs jādodas pašizolācijā. Ja vecāki piekrišanu nedos, tad skolēns tiks uzskatīts par personu, kura ir inficējusies ar Covid-19 un kurai mājās jādodas pašizolācijā. Ātrās analīzes līdzīgi kā Latvijā arī Igaunijā būs galvenais līdzeklis kā nodrošināt skolu klātienes darbu 2021./2022.mācību gadā, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas