Igaunijā skolēnu brīvlaiks sākas ar aicinājumu neceļot ārpus valsts

Skolēniem Igaunijā sācies nedēļu ilgs pavasara brīvlaiks. Saistībā ar slimības Covid-19 izplatību Igaunijas izglītības un pētniecības ministre Līna Kersna (Liina Kersna) mudinājusi pavadīt atpūtas dienas, neizbraucot no valsts, vēsta raidorganizācija ERR.

Igaunijā skolēniem pavasara semestrī ir divi brīvlaiki, no kuriem otrais būs šonedēļ no 19. līdz 25.aprīlim. Aizvadītajā nedēļas nogalē Kersna atgādinājusi, ka pēc iepriekšējiem brīvlaikiem, sākot no 2020.gada februāra, valstī palielinājusies saslimstība ar Covid-19.

Lasiet arī: Baltijas ārlietu ministri dodas solidaritātes vizītē uz Ukrainu

«Šī iemesla dēļ es mudinu cilvēkus pievērst papildu uzmanību savai un tuvinieku drošībai. Es arī mudinu cilvēkus pavadīt skolēnu brīvlaiku Igaunijā, lai panāktu, ka no ārzemēm netiek ievesti jauni vīrusa un tā paveidu gadījumi. Pavasaris šobrīd ir pilnā sparā, kas dod iespēju doties ārā un baudīt āra nodarbes,» pavēstījusi Igaunijas izglītības un pētniecības ministre.

Igaunijā, kur mācības skolās aptuveni pēdējo mēnesi notikušas attālināti, ir jāturpina nepulcēties lielās grupās un sabiedriskās vietās jānēsā elpceļu maskas, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas