Igaunijā skolu pasākumos liegts pārbaudīt vecākiem kovida sertifikātus

Igaunijā skolās nedrīkst lūgt skolēnu vecākiem uzrādīt kovida sertifikātu un atraidīt vecākus bez tā, jo vecāki skolā nav nepiederošas personas, tā Igaunijas Izglītības un pētniecības ministrijas pausto citē raidorganizācija ERR.

Augustā Igaunijas tiesībsargs Ille Madise (Ülle Madise) norādīja, atbildot uz kāda skolēna vecāka jautājumu, ka skolās audzēkņu vecāki nav uzskatāmi par nepiederošām personām. Attiecīgi skolas nevar atņemt vecāku tiesības, kur ietilpst arī tiesības pārstāvēt bērnu un rīkoties viņa labākajās interesēs.

Lasiet arī: Lietuva ceļotājiem maina kovida analīžu noteikumus

Decembrī Igaunijas Izglītības un pētniecības ministrijā vērsies Tallinas Jākoba Vestholma ģimnāzijas direktors ar jautājumu par ģimnāzijas Ziemassvētku koncerta organizēšanu un apmeklētāju loku.

Ministrija, atsaucoties uz tiesībsarga atzinumu, secinājusi un atbildējusi, ka skolu pasākumos nedrīkst neielaist skolēnu vecākus, ja viņi nevar uzrādīt kādu no Covid-19 sertifikātiem. Kopumā Igaunijā ir spēkā epidemioloģiskie ierobežojumi, saskaņā ar kuriem publiskos pasākumos iekštelpās, tāpat kā iekštelpu ēdināšanas vietās drīkst iekļūt tikai ar Covid-19 sertifikātu, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas