Igaunija sola neatzīt Dienvidosetijas vēlēšanu un referenduma iznākumu

Dienvidosetijas prezidenta vēlēšanās pārsvaru guvušais politiķis Anatolijs Bibilovs

Igaunijas valdība nosodījusi Gruzijas separātiskajā reģionā sarīkotās «tā saucamās prezidenta vēlēšanas» un referendumu par reģiona nosaukuma maiņu.

Igaunijas raidorganizācija ERR vēsta, citējot Igaunijas Ārlietu ministrijas paziņojumu, ka valsts uzskata 9.aprīlī Dienvidosetijā organizētās prezidenta vēlēšanas un referendumu par nelikumīgu un neatzīst šo balsojumu iznākumu.

«Tā saucamās vēlēšanas un referendums grauj centienus rast miermīlīgu konflikta atrisinājumu un tādēļ nodara kaitējumu drošībai un stabilitātei reģionā,» teikts ministrijas paziņojumā, kur atgādināts Igaunijas ārpolitiskais skatījums, ka Dienvidosetija un Abhāzija ir neatdalāmas Gruzijas teritorijas sastāvdaļas.

Separātiskā reģiona vēlēšanu komisija, kā to citē ASV valdības finansētais medijs Radio «Brīvā Eiropa», norādījusi, ka balsojumā par prezidentu ievēlēts reģiona parlamenta priekšsēdētājs Anatolijs Bibilovs, bet tautas nobalsošanā 78% balsotāji atbalstījuši reģiona nosaukuma maiņu.

Referendumā, kuru kā nelikumīgu nosodījusi arī Gruzija, Azerbaidžāna un virkne citu valstu, piedāvāts nosaukumu «Dienvidosetijas Republika» aizstāt ar apzīmējumu «Dienvidosetijas-Alānijas Republika».

Ref: 111.111.103.4898

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas