Igaunija sola stingri atbalstīt Gruzijas sadarbību ar NATO

Igaunijas ārlietu ministrs Svens Miksers

Igaunijas ārlietu ministrs Svens Miksers (Sven Mikser), apmeklējot Gruziju, solījis Kaukāza valsts vadībai stingru atbalstu tās sadarbībā ar NATO.

Igaunijas sabiedriskais medijs ERR vēsta, ka Miksers pirmdien, 24.aprīlī, uzturoties vizītē Gruzijā, norādījis: «Gruzija jau ir NATO partnere, kas dod būtisku ieguldījumu alianses drošībai. Esmu gandarīts, ka Varšavas galotņu sanāksmē NATO pauda skaidru signālu, ka alianse vēlas pastiprināt sadarbību ar Gruziju. Igaunija ir gatava šajā jautājumā atbalstīt Gruziju visos veidos».

Saistībā ar vīzu prasības atcelšanu gruzīnu ceļošanai uz Eiropas Savienību, Igaunijas ārlietu ministrs atzinīgi novērtējis, ka Tbilisi apņēmīgi izpildījusi mājasdarbu, ko valstij uzdevusi Eiropas Savienība, un uzsvēris, ka Gruzija ir paraugs citām ES Austrumu partnerības politikas valstīm.

Kā pavēstījusi Igaunijas Ārlietu ministrija, Miksers ticies ar Gruzijas prezidentu Giorgiju Margvelašvili, premjerministru Giorgiju Kvirikašvili, ārlietu ministru Mihailu Janelidzi un parlamenta spīkeru Irakliju Kobakhidzi.

Ref: 111.111.103.4526

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas