Igaunija šopavasar saņēmusi 100 000 nekvalitatīvu respiratoru

Ilustratīvs attēls

Pavasarī ārkārtas situācijas karstumā Igaunija personīgās aizsardzības līdzekļu iepirkumā no Ķīnas saņēmusi 100 000 nekvalitatīvu respiratoru, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Kopumā Igaunija šopavasar, kad valstī no marta vidus līdz maijam bija spēkā ārkārtas situācija saistībā ar COVID-19 izplatību, organizēja personīgās aizsardzības līdzekļu 11 iepirkumus.

Atbildot uz Rīgikogu opozīcijas deputātes vaicājumu par iepirkumu pabeigšanu, Igaunijas valsts pārvaldes ministrs Jāks Ābs (Jaak Aab) norādījis: «Viss aprīkojums saskaņā ar līgumu ar [Ķīnas farmācijas uzņēmumu] Shunkang Pharmaceutical Group Co ir saņemts. Tajā pašā laikā 100 000 FFP3 tipa respiratori neatbilst mūsu prasībām. Mūsu vērtējumā esam saņēmuši zemākas kvalitātes personiskās aizsardzības līdzekļus. Neesam mūsu partnerim to apmaksājuši.»

Atkārtoti pasliktinoties situācijai ar COVID-19 izplatību valstī, Igaunija tuvākajā laikā plāno veikt jaunus respiratoru un citu aizsardzības līdzekļu iepirkumus. Igaunijas valsts pārvaldes ministrs Ābs izteicies, ka šoreiz iepirkumos būs jāizvirza zināmi priekšnosacījumi, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas