Igaunijā spriež par jauniem ierobežojumiem, kaut skaitļi mazākie Baltijā

Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass

Igaunijas valdība ceturtdien, 5.novembrī, apspriež epidemioloģisko ierobežojumu pastiprināšanas iespēju, kaut arī vīrusa izplatība valstī ir vislēnākā, ja salīdzina ar pārējām Baltijas valstīm, vēsta ERR.

Mazākajā Baltijas valstī dienas jauno inficēšanās gadījumu skaita antirekords tika sasniegts trešdien, 4.novembrī, un tas bija 208, dienu vēlāk tas ir zemāks, proti, 131 inficētais.

Arī Latvijā lielākā vīrusa izplatība tika reģistrēta trešdien, taču tie bija 313 inficētie, un ceturtdien skaitlis ir vēl lielāks, proti, 367. Baltijā vissmagākā situācija ir Lietuvā, kur 31.oktobrī reģistrēts 1 001jauns inficētais.

Lasiet arī: COVID-19 Baltijā pēdējās 24 stundās. Latvijā – 367, Lietuvā – 999, Igaunijā – 131

«Igaunijas situācija šobrīd ir skarba un ļoti nopietna,» ceturtdien raidstacijai Vikerraadio norādījis Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass (Jüri Ratas). «Pēdējās desmit dienās ir bijis straujš infekcijas pieaugums. Galvenais jautājums ir, ko mēs varam darīt ar plānveida [medicīniskām] procedūrām.

Kā lai veselības aprūpes sistēma un slimnīcas tiek galā?»

Ratass nav atklājis, par kādiem ierobežojumiem valdība domā, tomēr intervijā pievērsies iespējai paplašināt akūto COVID-19 pacientu aprūpi slimnīcās uz plānoto procedūru rēķina. Viņš norādījis, ka Igaunijas valdībai patlaban nav ieceres slēgt teātrus un kinoteātrus, kā arī ieviest ārkārtas situāciju, taču iedzīvotājiem būtu jāņem vērā ieteikums sabiedriskās vietās nēsāt elpceļu maskas. Ratass arī aicinājis atcelt saviesīgus pasākumus saistībā ar Ziemassvētkiem un Jaungadu, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas