Igaunija stratēģiskajā gāzes rezervē atliks piektdaļu no valsts gāzes patēriņa gadā

Igaunijas valsts lēmusi dabasgāzes stratēģiskajās rezervēs neparedzētiem gadījumiem uzkrāt aptuveni vienu piekto daļu no valsts dabasgāzes gada patēriņa, tā turpinot mazināt atkarību no Krievijas energoresursu eksporta, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Dabasgāzes stratēģiskais uzkrājums vienas teravatstundas (TWH) apmērā nav iecerēts kā pastāvīgs Krievijas dabasgāzes aizvietotājs – šī loma plānota sašķidrinātās dabasgāzes importam. Tā saņemšanu no avotiem, kas nenāk no Krievijas, iecerēts nodrošināt ar Igaunijas sašķidrinātās dabasgāzes termināli, kas plānots Paldiskos.

Lasiet arī: Ekonomists: Izaugsmi kavē eirozonas atkarība no Krievijas enerģijas

«[Valsts rezerve] padarīs visu mūsu gāzes klientu situāciju drošāku,» sacījis igauņu dabasgāzes piegādātāja Eesti Gaas valdes priekšsēdētājs Marguss Kāsiks (Margus Kaasik). Viņš novērojis, valstī arī privātais sektors uzkrāj gāzi nākamajai ziemai, taču, viņaprāt, to varētu mazināt cenas kritums.

Igaunija ik gadu patērē aptuveni piecas TWh dabasgāzes. Aptuveni 60 procenti no šī kopējā patēriņa attiecas uz apkures sezonu, kas ilgst aptuveni no oktobra līdz martam. No Igaunijas kopējā dabasgāzes patēriņa šobrīd aptuveni 80% veido Krievijas izcelsmes dabasgāze, ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas