Igaunijā top jauna valdība pēc Kallasas valdības izjukšanas

Igaunijas parlamentā strādājošām partijām jāveido jaunu valdošo koalīciju pēc tam, kad Reformu partijas-Centra partijas sadarbība beigusies ar premjerministres Kajas Kallasas (Kaja Kallas) lēmumu atbrīvot no amatiem visus «centristu» ministrus, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Par atteikšanos no sadarbības ar Centra partiju Kallasa paziņojusi piektdien, 3.jūnijā. Reformu partijas līdere skaidrojusi, ka Centra partija pārkāpusi koalīcijas līgumu. «Centristi» parlamentā balsojuši pret tiesību akta projektu, kas iepriekš apstiprināts valdībā.

Lasiet arī: Kariss: Igaunijai vajadzīga funkcionējoša valdošā koalīcija

Šobrīd jaunu vairākuma koalīciju un valdību cenšas izveidot gan Reformu partija (34 no 101 vietas parlamentā), gan Centra partija (25 vietas). Vairākums parlamentā jāmeklē pie labēji populistiskās Igaunijas Konservatīvās tautas partijas (EKRE) (19 vietas), Sociāldemokrātiskās partijas (10 vietas) vai nacionālkonsrvatīvās partijas Isamaa (12 vietas).

Centra partija ir paudusi vēlmi veidot kopīgu koalīciju ar EKRE un aicinājusi koalīcijai pievienoties arī Isamaa. Šādā sastāvā darbojās koalīcija pirms Reformu partijas-Centra partijas dueta. «Reformisti» savukārt piedāvājuši sadarboties Sociāldemokrātiskai partijai un Isamaa. Pēdējā kļuvusi par iekārotāko koalīcijas partneri. Tās līderis Heilir-Valdors Seeders (Heilir-Valdor Seeder) pirmdien norādījis, ka Isamaa parlamenta frakcija, visticamāk, lems tikties ar abu potenciālo koalīciju veidotājiem, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas