Igaunijā turpina augt iedzīvotāju skaits un vidējais vecums

Igaunijā apkopoti 2021.gada tautas skaitīšanas dati, un, salīdzinot tos ar iepriekšējās tautas skaitīšanas rezultātiem 2011.gadā, secināts, ka pēc iedzīvotāju skaita mazākajā Baltijas valstī ir audzis iedzīvotāju skaits un vidējais vecums, taču arī bērnu ir vairāk.

Jaunākās tautas skaitīšanas rezultāti publicēti trešdien, 1.maijā, Igaunijas Statistikas pārvaldes vietnē. Brīdī, kad noslēdzās tautas skaitīšana, proti 2021.gada 31.decembrī, Igaunijā pastāvīgi dzīvoja 1 331 824 cilvēki. Tas ir par 2,9% vairāk nekā desmit gadus iepriekš.

Vīrieši veido 47,6% no valsts pastāvīgiem iedzīvotājiem, un viņu īpatsvars sabiedrībā audzis par 1,2 procentpunktiem, kamēr sieviešu īpatsvars bijis lielāks – 52,4%. Vidējais Igaunijas iedzīvotājs ir 42,2 gadus vecs jeb par 1,4 gadiem vecāks nekā vidējais iedzīvotājs 2011.gadā.

Lasiet arī: Latvijā samazinājies iedzīvotāju skaits

«Iedzīvotāju novecošanas pozitīvais aspekts ir, ka ir pieaudzis 80 gadus vecu un vecāku cilvēku skaits, proti, mūsu cilvēki dzīvo ilgāk, un tas ir īpaši jūtams vīriešiem. Salīdzinot ar iepriekšējās tautas skaitīšanas laiku, vīrieši dzīvo vidēji par trīs gadiem, bet sievietes par 1,7 gadiem ilgāk. Problēma šeit ir reproduktīvā vecuma sieviešu īpatsvars, kas ir samazinājies, taču kritumu zināmā mērā ir kompensē piedzimušo bērnu skaita pieaugums uz vienu sievieti un bērnu skaita kāpums,» komentējusi Terje Trasberga (Terje Trasberg), Igaunijas Statistikas pārvades vadošā analītiķe.

Desmit gados kopš iepriekšējās tautas skaitīšanas Igaunijā ir audzis gan bērnu (0–14 gadus veci), gan senioru (65+) skaits, savukārt darbspējīgo cilvēku skaits ir samazinājies. Igaunijā pēc 2021.gada tautas skaitīšanas datiem pastāvīgi dzīvo 217 792 bērni, kas ir par 9% vairāk nekā pirms desmit gadiem. Kopējais vecāka gadagājuma cilvēku skaits ir 272 164 jeb par 18,6% vairāk nekā iepriekšējā tautas skaitīšanā. Darbaspējīgo personu skaits savukārt ir 841 868, kas samazinājums par 2,7%.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas