Igaunijā turpinās prezidenta amata kandidātu meklēšana 30.augusta vēlēšanām

Igaunijā 30.augustā notiks prezidenta vēlēšanas, taču mazāk nekā divus mēnešus pirms tām vēl nav manāmas priekšvēlēšanu kampaņas vai tāds kandidāts, kam būtu centrālajā varā valdošās koalīcijas atbalsts, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Iepriekšējās prezidenta vēlēšanās bijis citādi, tā ceturtdien, 1.jūlijā, vēsta ETV raidījums Aktuaalne kaamera. Attiecīgajā laikā pirms balsojuma jau bijuši redzami vairāki kandidāti un norisinājušās to debates.

Lasiet arī: Igaunijā liegs reģistrēt auto ar samazinātu nobraukumu

Līdz šim par pretendēšanu uz Igaunijas prezidenta amatu augustā ir paziņojuši trīs kandidāti. Tie ir pašreizējā prezidente Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljulaid), Igaunijas Zinātņu akadēmijas priekšsēdētājs Tarmo Somere (Tarmo Soomere) un iepriekšējais Rīgikogu spīkers Henns Peluāss (Henn Põlluaas) no labēji populistiskās partijas Igaunijas Konservatīvā tautas partija. Igaunijā prezidentu ievēlē parlaments, tomēr ir nepieciešama liela likumdevēju vienprātība, jo valsts galvas ievēlēšanai ir vajadzīgs divu trešdaļu vairākums jeb vismaz 68 balsis.

Nacionālkoservatīvās partijas Isamā priekšsēdētājs Helis-Valdors Sēders (Helir-Valdor Seeder) komentējis, ka, viņaprāt, parlamentā pārstāvētās partijas no kandidātu izvirzīšanas attur pieredze ar iepriekšējām vēlēšanām, kad Rīgikogu nespēja vienoties par vienu kandidātu. «Tā nav tikai vilšanās, bet arī piesardzība. Politiskās partijas uzmanās no tā, ka katra nāks klajās ar savu kandidātu, un brīvā konkurencē, partijām necenšoties panākt plašāku vienošanos, šis rezultāts var pavisam nebūt prātīgs,» vērtējis pieredzējušais politiķis, šobrīd no Rīgikogu opozīcijas, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas