Igaunijā uz austrumu robežas cels dzeloņdrāšu žogu

Igaunijas aizsardzības resoram nodrošinoties pret iespējamu hibrīduzbrukumu no Krievijas, aizsardzības ministrs Kalle Lānets (Kalle Laanet) devis rīkojumu Igaunijas Aizsardzības spēkiem izveidot 130 kilometrus garu žogu gar valsts austrumu robežu, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Lai arī Igaunijai nav robežas ar Baltkrieviju, no kuras šonedēļ pastiprinājusies migrācijas plūsma uz ES dalībvalstīm, sevišķi Poliju, Tallinas straujo reakciju izsaukušas ziņas Eiropas presē, ka līdzīga migrantu plūsma varētu sākties arī no Krievijas uz Igauniju. Kā ceturtdien, 11.novembrī, vēstījis vācu laikraksts Die Welt, Krievija varētu izmantot lidostu 30 kilometru attālumā no Igaunijas robežas, lai sūtītu migrantus uz Igauniju un Latviju.

Lasiet arī: BNN PĒTA | Lietuvā cilvēki Baltkrievijas pierobežas pagastos saglabā mieru, bet rēķinās ar ļaunāko

Lānets rīkojumu par dzeloņdrāšu žoga celšanu skaidrojis šādi: «Baltkrievija turpina saasināt tās hibrīduzbrukumu Polijas un Lietuvas robežām, tādēļ mēs veiksim vajadzīgos pasākumus, lai aizsargātu Igaunijas robežu. Papildus dzeloņdrātīm, Policijas un robežsardzes pārvalde ir gatava iesaistīties robežas sargāšanā kopā ar Aizsardzības spēkiem. Policijas un robežsardzes pārvalde un Aizsardzības spēki jau ir sākuši sarunas.»

Igaunija ik dienu sazinās ar sabiedrotajiem, lai saskaņotu rīcību gadījumam, ja situācija pasliktinātos, pavēstījis Igaunijas aizsardzības ministrs. Baltijas un ES amatpersonas ir vērtējušas, ka Baltkrievijā valdošais režīms ir atbildīgs par robežpārkāpumu viļņa veicināšanu, saucot to par hibrīdagresiju. Aleksandrs Lukašenko Minskā savukārt ir vairākkārt noliedzis, ka būtu iesaistīts migrācijas plūsmas organizēšanā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas