Igaunija uz Jaungadu atcels izklaides vietu naktsdzīves ierobežojumu

Igaunijā Vecgada vakarā un jaunā gada pirmajās dienās tiks atcelts izklaides vietu darba laika ierobežojums līdz pulksten 11.00 vakarā, tā Igaunijas valsts pārvaldes ministra Jāka Āba (Jaak Aab) paziņojumu citē raidorganizācija ERR.

Kā paredz Igaunijas valdības ceturtdien, 16.decembrī, pieņemtais lēmums, atkāpe no spēkā esošā epidemioloģiskā ierobežojuma sāksies no 31. decembra vakara un ilgs līdz 2. janvāra pulksten 6.00.

Ministrs pavēstījis preses pārstāvjiem, ka jauno koronavīrusa inficēšanās gadījumu skaits ir samazinājies, bet saglabājas stabili augsts. Valdības Zinātniskā padome un Igaunijas Veselības pārvalde ieteikusi ierobežojumus paturēt spēkā arī turpmāk.

Lasiet arī: Saeima lemj atļaut kopā ar Covid-19 sertifikātu uzrādīt vadītāja apliecību

Igaunijas ministru prezidente Kaja Kallasa (Kaja Kallas) skaidrojusi, ka Igauniju ir sasniedzis Covid-19 omikrona variants un tas izplatās, tādēļ valdība nevar pavisam atcelt minēto ierobežojumu.

«Ierobežojuma atcelšanas periods nenozīmē, ka šajās divās naktīs koronavīruss neizplatīsies. Aicinu ikvienu, kurš nolemj Vecgada vakaru pavadīt sabiedriskā vietā, rīkoties atbildīgi, lai pasargātu sevi un citus. Balstvakcīnas devas saņemšana ir ļoti svarīga, jo pētījumi rāda, ka tā ievērojami palielina aizsardzību pret omikrona celmu,» sacījusi Igaunijas valdības vadītāja.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas