Igaunijā uz omikrona pārbaudi nosūta divus koronavīrusa paraugus

Igaunijā par divām pozitīvām koronavīrusa analīzēm ir aizdomas, ka ar tām tiks atklāti valstī pirmie vīrusa omikrona varianta gadījumi. Abi inficētie nesen atgriezušies no ceļojumiem, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Abi ceļotāji piektdien, 3.decembrī, saņēmuši pozitīvus Covid-19 analīžu rezultātus un tagad atrodas pašizolācijā. Igaunijas Veselības pārvaldes dati liecina, ka abos paraugos bija S gēna mutācija, kas raksturīga tieši koronavīrusa omikrona celmam, taču, lai gūtu galīgo apstiprinājumu izmeklējumi vēl tiks sekvencēti.

Lasiet arī: Kauņā aizdedzina Ziemassvētku egli, iespējamais huligāns aizturēts

Abi inficēšanās gadījumi ir saistīti ar ceļošanu ar lidmašīnu – viens no Dubaijas Apvienotajos arābu emirātos un otrs no Dienvidāfrikas cauri Vācijas lidostai Frankfurtei. Igaunijas Veselības pārvalde ir sazinājusies ar abiem cilvēkiem un analizējusi viņu ceļojumus un noskaidrojusi iespējamās kontaktpersonas. Abi inficētie ir vakcinēti pret Covid-19.

Igaunijā personām, kuras ieceļo no konkrētām ārvalstīm – Dienvidāfrikas, Botsvānas, Malāvijas, Lesoto, Esvatīni, Namībijas, Mozambikas, Zimbabves, Ēģiptes un Turcijas – pēc nolaišanās Igaunijā ir jānodod PCR analīze. Visiem ceļotājiem pirms Igaunijas robežas šķērsošanas jāaizpilda pasažieru atrašanās vietas noteikšanas veidlapa, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas