Igaunijā uzlabojas kovida situācija

Igaunijā slimības Covid-19 rādītāji uzlabojušies pietiekami, lai sabiedrības veselības apdraudējuma līmeni pazeminātu no augsta apdraudējuma apzīmējuma uz vidēju, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

«Rādītāji liecina, mūsu situācija ir uzlabojusies no augsta apdraudējuma līmeņa (oranžas krāsas apzīmējums) uz vidēju apdraudējuma līmeni (dzeltenais apzīmējums),» svētdien, 28.novembrī, pavēstījis Igaunijas Veselības pārvaldes pārstāvis Imre Kāss (Imre Kaas). «Tomēr ir jāpatur prātā, ka nedēļas nogale ietekmē pirmdienas statistikas datus, un mēs varam atgriezties oranžajā līmenī atkarībā no pirmdienas hospitalizēto un inficēto skaita. Šodien mēs esam uz dzeltenās robežlīnijas,» sacījis Kāss.

Lasiet arī: Kallasa Parīzē: Izaicinājumi uz ES austrumu robežas ir jārisina kopā ar NATO

«Tas, vai ierobežojumi tiks pieskaņoti dzeltenam apdraudējuma līmenim, būs atkarīgs no rādītāju stabilizēšanās. [Koronavīrusa] jaunais Omikrona variants raisa bažas ar strauju izplatību un var ietekmēt lēmumus attiecībā uz ierobežojumiem,» turpinājis Igaunijas Veselības pārvaldes pārstāvis, atgādinot, ka Igaunijas valdība veselības apdraudējuma līmeni valstī pārskata reizi nedēļā.

Saskaņā ar Igaunijā spēkā esošo apdraudējuma līmeņu gradāciju vidējs jeb dzeltens koronavīrusa apdraudējums valstī ir tad, ja septiņu dienu vidējais jauno inficēšanās gadījumu rādītājs ir robežās no 250 līdz 600 un ja vidējais dienas jauno kovida pacientu skaits slimnīcās ir starp desmit un 30. Aizvadītajā svētdienā Igaunijā pirmais rādītājs bija 595, un otrais – 26,5, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas