Igaunijā uzsākta izmeklēšana pret valsts kredītiestādi KredEx

Igaunijas Iekšējais drošības dienests sācis izmeklēšanu valsts kredītiestādē KredEx saistībā ar kādu liela apjoma nekustamā īpašuma attīstības projektu Tallinā. Būvprojekts 2020.gadā saņēmis valsts atbalstu aptuveni 39 miljonu eiro apmērā, vēsta raidorganizācija ERR.

Otrdien, 12.janvārī, Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass (Jüri Ratas) intervijā Vikkerraadio apliecinājis, ka informēts par Iekšējā drošības dienesta darbībām, kuras notiekot prokuroru vadībā. Ne Ratass, ne Igaunijas Ģenerālprokuratūra nav sniegusi sīkākas ziņas par operatīvo darbību raksturu, iemeslu un to, vai izmeklēšanā ir kādi aizdomās turētie.

Ratass gan norādījis, ka runa ir par KredEx sadarbību ar nekustamā īpašuma projekta Porto Franco attīstītājiem, kas, pēc premjerministra teiktā, ir valsts nozīmes būvprojekts.

39 miljonus eiro lielais aizdevums, kas piešķirts 2020.gada jūlijā, Igaunijas biznesa vidē uztverts ar kritiku, jo konkrētā veida aizdevumi bijuši paredzēti tiem uzņēmumiem, kuriem uzskatāmu kaitējumu bija nodarījusi jaunā koronavīrusa krīze.

Privātie īpašumu attīstītāji ir vērsušies ES Eiropas Komisija saistībā ar šo aizdevumu, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas