Igaunijā «Uzvaras dienā» pulcējušies 11 000 cilvēku

Igaunijā Krievijas valsts svētkus, pretrunīgo Uzvaras dienu, publiski atzīmējuši ap 11 000 cilvēku. Lielākā pulcēšanās notikusi Tallinas kara memoriālā, tā policijas datus citē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Igaunija nav aizliegusi atzīmēt šo krievu kopienai būtisko piemiņas dienu, taču ir aizliegts publiski nesāt simbolus, ko varētu interpretēt kā Krievijas militārisma slavināšanu. Sanākušo cilvēku skaits veidojis trešo daļu no iepriekšējo gadu vidējā 9.maijā sanākušo skaita, lēsusi Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvalde.

Lasiet arī: Saistībā ar 9.maiju aizturētas 35 personas

Tallinā pulcēšanās notiek pie Bronzas karavīra pieminekļa. Tas veidots Otrajā pasaules karā padomju pusē kritušo piemiņai un stāvējis Tallinas centrā, Tenismegi parkā kopš 1945.gada. 2007.gadā tas pārvietots no Tallinas centra uz Tallinas Militārajiem kapiem. Pārvietošanai sekoja vardarbīgi, Krievijas rīkoti nemieri.

Rodžers Kums (Roger Kumm), kurš vada Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes Ziemeļu prefektūras operatīvo štābu, sacījis: «Šodien cilvēku skaits pie Bronzas karavīra bija 11 000. Tā ir viena trešdaļa iepriekšējo gadu rādītāja.» Policija Igaunijā 9.maijā aizturējusi 50 cilvēkus ne tikai Tallinā un Harju apriņķī, bet arī Austrumviru apriņķī, galvenokārt saistībā ar nesen aizliegtas simbolikas zīmotņu nēsāšanu, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas