Igaunija vaino Krieviju apjomīgā kiberuzbrukumā Gruzijai

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu (Urmas Reinsalu) norādījis, ka liela apjoma kiberuzbrukuma sarīkošanā pret Gruziju 2019.gada rudenī Igaunija, tāpat kā Gruzija un virkne Rietumvalstu, vaino Krievijas izlūkdienestu, tā vēsta paziņojums Igaunijas Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē.

2019.gada oktobrī Gruzijas interneta vidē notika kiberuzbrukums lielam skaitam valsts un privātā sektora tīmekļu vietņu.

Reinsalu paziņojumā raksta, ka pievienojas ASV, Lielbritānijas un vairāku Eiropas Savienības dalībvalstu secinājumam, ka uzbrukumu pastrādājis Krievijas Militārās izlūkošanas dienests. Tā mērķis, ministra vērtējumā, bijis diskreditēt Gruzijas valsti un radīt apmulsumu sabiedrībā.

«Nesenās ļaunprātīgās kiberoperācijas ir daļa no Krievijas veiktām graujošām un hibrīddarbībām, kurās ietilpst arī nelikumīgas vēlēšanas okupētajās [Gruzijas] teritorijās, situācijas pasliktināšana gar Dienvidosetijas un Abhāzijas administratīvo robežlīniju un dezinformācijas kampaņu pastiprināšana,» paziņojumā raksta Igaunijas ārlietu ministrs.

Viņš arī mudinājis Krievijas izlūkdienestus izbeigt nepieņemamus kiberuzbrukumus un citus aktīvus pasākumus Gruzijas teritorijās un arī Eiropas Savienības un NATO dalībvalstīs, teikts paziņojumā.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. malači esti, ka pievienojas pasaules lielāko meļu apvienībai, kuriem esot jātic uz vārda arī tad, ja fakti apliecina viņu melus…
    interesanti vai viņi maz Gruzijai pajautāja, no kurienes tas uzbrukums nācis?
    galu galā Gruzijai jau no mēģinājuma uzsākt karu ar krieviju ir labas pakalpiņa attiecības ar reālo interneta saimnieku, tas taču var’pateikt, kas īsti pie tā visa vainīgs…

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas