Igaunijā valdību veidot uztic Kallasai un Reformu partijai

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida (otrajā rindā) un Reformu partijas priekšsēdētāja Kaja Kallasa (priekšplānā)

Nākamās Igaunijas valdības veidošana piektdien uzticēta Kajai Kallasai (Kaja Kallas), kura vada parlamenta vēlēšanās uzvarējušo Reformu partiju. Tāds bijis Igaunijas prezidentes lēmums, kaut arī lielākos pūliņus izveidot koalīciju līdz šim izrādījusi Centra partija.

Kā vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, prezidente Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljulaid) piektdien, 5.aprīlī, paziņojusi, ka iespēja izveidot valdību pienākas tās partijas līderim, kura 3.marta vēlēšanās ir izcīnījusi visvairāk deputātu mandātu.

Pēc Kaljulaidas paustā, šī uzvara prasa dot iespēju Kallasai pretendēt uz valdības vadītāja amatu un izteikt savu redzējumu par Igaunijas attīstību nākotnē.

Liberāli noskaņotai Reformu partijai gan var izrādīties sarežģīti izveidot stabila vairākuma valdību, jo mēnesi ilgas neoficiālas koalīcijas sarunas starp dažādām partijām ir noslēgušās ar Centra partijas atteikšanos veidot kopīgu koalīciju ar reformistiem un citu potenciālo partneru nostāšanos centristu pusē.

Tā vietā līdzšinējais Igaunijas premjerministrs un Centra partijas priekšsēdētājs Jiri Ratass (Jüri Ratas) vadījis ilgstošas sarunas par kopīgu valdību ar nacionālkoservatīvo partiju Pro Patria un Igaunijas Konservatīvo tautas partiju. Pēdējā ir noskaņota gan pret patvēruma meklētāju uzņemšanu Igaunijā, gan pret valsts apmaksātiem abortiem, kas partijas ieskatā pielīdzināma bērnu nogalināšanai.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas