Igaunijā vēja ģeneratoru parka zemi pārdod par 51,4 miljoniem eiro

Ilustratīvs attēls

Igauņu energokoncerns Eesti Energia sīvā izsolē uzvarējis cīņā par vēja ģeneratoru parka zemes gabalu, nosaucot augstāko cenu 51,5 miljonus eiro, ziņo ERR.

Izsolē, kas notikusi otrdien, 18.februārī. Tajā pārdošanai piedāvāts 160 hektāru lielais Totsi vēja ģeneratoru parka zemesgabals Vendras pašvaldībā, valsts vidienē. Zemesgabals sastāv no 40 kadastra vienībām, 38 no kurām ir paredzētas vēja ģeneratoru celšanai, un teritorijas plānojums paredz, ka zemesgabalu drīkst izmantot vienīgi vēja ģeneratoru parka izveidei, raksta ERR.

Eesti Energia ir Igaunijas lielākais elektroenerģijas ražotājs, kas pēdējos gados cenšas mazināt elektrības ražošanu no fosilā kurināmā degslānekļa un palielināt atjaunojamo energoresursu izmantojumu elektrības ražošanā.

Izsolē par zemesgabalu notikusi sīva cīņa, jo pārdevēja, Igaunijas Valsts Mežu apsaimniekošanas centra, nosauktā sākumcena bijusi 12,3 miljoni eiro. Pārējie trīs solītāji, no kuriem divi bijuši Lietuvas kapitāla uzņēmumi Tuuleenergia un Energiainvesteeringute, nespējuši pārsolīt Eesti Energia ziņo ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas