Igaunijā vēlas atļaut pamatskolu beigt ar jebkādiem eksāmenu rezultātiem

Igaunijas skolās līdz šim, lai beigtu pamatskolu, skolēniem bija jākārto noslēguma eksāmeni, un skolu pabeigt varēja, saņemot vismaz pusi no maksimālā vērtējuma. Attālināto mācību iespaidā 2021.gadā tika izdarīts izņēmums, ka pamatskolas beigšanai pietika ar vienkāršu eksāmenu kārtošanu, un nu Igaunijas Izglītības un pētniecības ministrija vēlas šo izņēmumu padarīt par normu, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

«Tā kā šis izņēmums ļāva paraudzīties, ko tas nozīmē, tad šogad plāns ir paradīt izņēmumu par spēkā esošu principu,» norādījusi Igaunijas Izglītības un pētniecības ministrijas Vispārējās izglītības departamenta vadītāja Ille Matsina (Ülle Matsin).

Lasiet arī: VM piekrīt, ka jautājums par attālinātajām vai klātienes mācībām ir risināms lokāli

Plānots arī pielīdzināt pamatskolas eksāmenu vērtēšanas sistēmu vidusskolas eksāmenu vērtēšanas sistēmai, nomainot piecu baļļu vērtējuma skalu ar procentuālu vērtējumu. 2021.gada rudenī ministrija par ieceri konsultējusies arī ar skolotāju asociācijām. Lielākā daļa no tām plānu atbalstījušas.

Lai arī pamatskolas beigšanas eksāmeni ir svarīgi skolēnu, klases un attiecīgās skolas izglītības līmeņa rādītāji, daļa Igaunijas vidusskolu labākos skolēnus uzņemšanai vidusskolā izvēlas pēc atsevišķu, pavasarī rīkotu eksāmenu rezultātiem. Attiecīgi, ja tiks ieviests jaunais pamatskolas beigšanas eksāmenu princips, daļai skolēnu ievērojami būtiskāks kļūs izvēlētās vidusskolas eksāmena rezultāts, ziņo ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas