Igaunijā vēlas būvēt kausētā sāls kodolreaktoru

Igaunijas enerģētikas uzņēmums Farmi Energia un britu-kanādiešu Moltex Energy vienojušies izpētīt, kādas ir iespējas valstī izveidot kausētā sāls kodolreaktoru kā elektrības ražošanas avotu.

Kā otrdien, 26.martā, raksta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, Farmi Energia izpilddirektors Kalevs Kallemetss (Kalev Kallemets) uzņēmumiem ir kopīgas ambīcijas uzbūvēt pirmo šādas tehnoloģijas reaktoru, kas Igaunijā varētu nonākt ekspluatācijā 2030.gadu sākumā.

«Mums ir prieks, ka šajā vitāli svarīgajā projektā cieši sadarbosimies ar Moltex Energy. Igaunijai ir svarīgi, lai tai būtu savs tīras un lētas elektroenerģijas avots. Moltex novatoriskajām tehnoloģijām mūsu situācijā ir milzīgs potenciāls,» tā paziņojumā presei raksta Kallemetss.

Abu uzņēmumu galvenais arguments ir, ka Igaunija vēl joprojām ražo lielāko daļu elektroenerģijas, radot lielu gaisa piesārņojumu un dedzinot fosilo izrakteni degslānekli padomju laika spēkstacijās valsts ziemeļaustrumos, kuras nav plānots atjaunot.

Kā norāda Moltex Energy, kausētā sāls kodolelektrostacija būtu ievērojami drošāka nekā pasaulē izplatītās augstspiediena atomelektrostacijas. Firma ir pārliecināta, ka šādas tehnoloģijas kodolreaktoram ir niecīgas iespējas izkust, kā tas notika, piemēram, Černobiļas AES katastrofā, jo kausētā sāls kodolreaktors darbotos atmosfēras spiediena, nevis augstspiediena apstākļos.

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas