Igaunija vēlē prezidentu, kandidāts – viens

Igaunijas parlamentā Rīgikogu pirmdien, 30.augustā, norisinās prezidenta vēlēšanas. Kā vienīgais kandidāts amatam ir reģistrēts politikas jaunpienācējs, Igaunijas Nacionālā muzeja direktors Alars Kariss (Alar Karis), vēsta raidorganizācija ERR.

101 deputāta lielajā parlamentā Karisa kandidatūru piektdien, 27.augustā, pieteica 34 valdošās Reformu partijas likumdevēji un 25 deputāti no otras koalīcijā strādājošās –Centra partijas. Igaunijas Nacionālā vēlēšanu komisija viņu kā vienīgo kandidātu vēlēšanām reģistrēja vien svētdienas, 29.augusta, vakarā.

Lasiet arī: NATO meklē nākamo ģenerālsekretāru un izskan Grībauskaites, Kaljulaidas vārdi

Ievēlēšanai valsts galvas amatā uz piecu gadu termiņu ir nepieciešams vismaz divu trešdaļu parlamenta deputātu atbalsts. Tas nozīmē, ka pirmdienas aizklātajā parlamenta balsojumā papildus 59 reformistu un centristu balsīm ir vajadzīgas vismaz septiņas balsis no opozīcijas partijām Tēvzeme un Sociāldemokrātiskā partija. Trešais opozīcijas politiskais spēks – Igaunijas Konservatīvā tautas partija – nav paudusi gatavību atbalstīt Karisu.

Biologs ar vadītāja talantu

Lai arī 63 gadus vecais Kariss ir politikas jaunpienācējs, viņš ir Igaunijas akadēmiskajās aprindās un sabiedrībā labi zināma persona. Pēc izglītības un zinātniskās pētniecības nozares biologs, Kariss pēdējos divdesmit gados ieņēmis Igaunijas Dabas zinātņu universitātes rektora, Tartu Universitātes rektora un Igaunijas valsts kontroliera amatu. 2017.gadā viņš tika iecelts par Tartu jaunuzceltā Igaunijas Nacionālā muzeja direktoru, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas