Igaunija velta izstādi Sarkanās armijas teroram valstī

«Uzvaras» dienas parāde Maskavā

«Atbrīvotājs» ir klāt – šāds nosaukums dots Igaunijas Vēstures atmiņas institūta un Igaunijas Nacionālās Bibliotēkas atklātai tiešsaistes izstādei, kas interaktīvā veidā rāda vēstures faktus par Padomju armijas rīcību valstī pēc Otrā pasaules kara, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Ekspozīcija, kas igauņu, krievu un angļu valodā pieejama šeit, laista klajā nedēļā, kad aprit 75 gadi kopš Otrā pasaules kara beigām. Izstādei izvēlētais rakurss ir pretnostatīt Padomju Savienības Sarkanās armijas cildināšanu, kas joprojām notiek Krievijā, un dzīves īstenību Igaunijā 1944. un 1945.gadā.

«Sarkanās armijas iebrukums Igaunijā un valsts atkārtota okupācija 1944.gadā bija katastrofa ne tikai starptautisko tiesību aktu skatījumā,

bet arī tāpēc, ka tas nozīmēja, ka mūsu tauta kļuva par upuri nekontrolējamam teroram no Sarkanās armijas karavīru un virsnieku puses,» izstādes nepieciešamību pamatojis Igaunijas Vēstures atmiņas institūta valdes loceklis Mēlis Maripū (Meelis Maripuu), kā viņu citē ERR.

Karā tika uzveikta nacistiskā Vācija un izbeigti tās noziedzīgie režīmi un masu represijas valstīs, ko tā bija okupējusi kara gados. Virknei Padomju Krievijas kaimiņvalstu tomēr Padomju Savienības uzvara Otrajā pasaules karā 1945.gadā nozīmēja gadu desmitiem ilgu okupāciju, kā arī nežēlīgas masu represijas pret civiliedzīvotājiem, ko īstenoja Padomju vara.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas