Igaunija vērienīgi iegulda atjaunojamajā elektrībā, cenšoties samazināt cenas

Igaunija sākusi valstī līdz šim lielāko atjaunojamo resursu elektroenerģijas iepirkumu ar mērķi iepirkt «zaļo enerģiju», ar ko pietiktu ap 150 000 mājsaimniecību apgādei valstī, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

«Augstās elektroenerģijas cenas visā Eiropā apliecina, ka mēs joprojām esam ļoti atkarīgi no fosilā kurināmā,» sacījis Igaunijas ekonomisko lietu un sakaru ministrs Tāvi Āss (Taavi Aas). «Tādēļ ir svarīgi tirgum piesaistīt vairāk atjaunojamās enerģijas ražošanas iekārtu, kas palīdzētu pazemināt elektroenerģijas cenas.»

Lasiet arī: Cilvēkiem inflācijas laikā ir jāpieskaņo patēriņš, iesaka Igaunijas finanšu ministre

Saistībā ar iepirkumu, kas sākts ceturtdien, 25.novembrī, ministrs sacījis, ka Igaunijas Ekonomisko lietu un sakaru ministrija plāno Igaunijas energosistēmai piesaistīt 450 gigavatstundas atjaunojamās elektroenerģijas, kas segtu aptuveni 150 000 mājsaimniecību elektroenerģijas patēriņu.

Ieprikums izsludunāts reversās izsoles ceļā caur valsts elektrotīklu operatoru Elering. Atjaunojamās enerģijas ražotājiem līdz 2022.gada 1.jūnijam jāvēršas uzņēmumā ar pieteikumu un jāuzrāda nepieciešamā summa, par kādu viņi ražotu elektroenerģiju Igaunijas tirgum. Ja tirgus cena būs zemāka par garantēto cenu, starpību segs valsts. Izsoles uzvarētājam elektroenerģijas ražošana būs jāsāk, vēlākais, līdz 2026.gada 1.janvārim.

Nākamais valsts iepirkums par vēl 650 GWh elektroenerģijas tiks atklāts 2023.gadā, tā ministrijas paziņojumu citē ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas