Igaunijā vētī iespējamos prezidenta amata kandidātus

Eiroparlamentārietis Indreks Tarands

Ja izvēle būtu starp ārlietu ministri Marinu Kaljurandu (Marina Kaljurand) un bijušo eirokomisāru Sīmu Kallasu (Siim Kallas), priekšroku dotu pirmajai, tā, vērtējot iespējamos prezidenta amata kandidātus, norādījis Igaunijā populārais politiķis, eiroparlamentārietis Indreks Tarands (Indrek Tarand).

«Dabīgi, ka es atbalstītu Marinu Kaljurandu, kura – nerunājot par to, ka viņa atbilstu manam viedoklim, ka Igaunijas politikā jādarbojas vairāk sievietēm –ir stipra personība, atšķirtībā no Kallasa,» izteicies Tarands, kurš arī kandidējis iepriekšējās prezidenta vēlēšanās.

ERR vēsta, ka pēc Taranda domām, ko viņš paudis intervijā valsts radiostacijai Vikerraadio, Kallasa karjera mērāma politiskajos amatos, kuru «cena bieži vien bijusi nodevība no Kallasa puses. Atcerēsimies vienošanos, kas tika panākta ar [bijušo premjerministru Juhanu] Partsu (Juhan Parts), [pirmā atjaunotās Igaunijas premjerministra Marta] Lāra (Mart Laar) valdības izjukšanu un darījumu ar [korupcijā vainoto ilggadējo Tallinas mēru Edgaru] Savisāru».

BNN jau vēstīja, ka Igaunijas parlaments Rīgikogu par pašreizējā prezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa (Toomas Hendrik Ilves) pēcteci lems augustā.
Aprīļa vidū veiktā sabiedriskās domas aptaujā atbalstu Kaljurandas kandidatūrai paudis vislielākais skaits balsstiesīgo respondentu – 30%. Popularitātē viņai seko saistībā ar kukuļošanas lietu no amata atstādinātais Tallinas mērs Edgars Savisārs (Edgar Savisaar) ar 14% un valdošās Reformu partijas goda priekšsēdētājs Sīms Kalass (Siim Kallas) ar 12%.

Ref: 111.111.103.3470

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas