Igaunijā vienojas celt zinātnes finansējumu līdz 1% no IKP

Lai panāktu lielāka finansējuma piešķiršanu pētniecības un pētījumu attīstības nozarei, Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljulaid) aicinājusi iesaistītās puses parakstīt vienošanos par nozares finansējuma nostiprināšanu ne mazāk kā viena procenta līmenī no valsts iekšzemes kopprodukta (IKP).

Kā trešdien, 19.decembrī, vēsta sabiedriskais medijs ERR, Igaunijas Pētniecības padomes dati liecina, ka 2017.gadā publiskā sektora finansējums zinātnei kopumā bijuši 125,4 miljoni eiro, kas bijis līdzvērtīgi 0,53% no valsts IKP.

Trešdien uz īpašas vienošanās parakstīšanu pie prezidentes pulcējas Igaunijas politisko partiju vadītāji, vadošo zinātnes un pētniecības iestāžu pārstāvji, kā arī lielāko uzņēmumu apvienību vadītāji, lai paustu savu atbalstu zinātnes finansējuma līmenim ne mazāk par vienu procentu no IKP gadā.

ERR komentē, ka pagaidām ir pāragri teikt, vai šī starpnozaru apņemšanās panāks zinātnes finansējuma kāpumu, tomēr, noslēdzot vienošanos, sperts pirmais solis, lai būtiski palielinātu Igaunijas finansiālo atbalstu zinātnei.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas