Igaunijā virs 14 000 iedzīvotāju pagājušajā nedēļā saņēmuši pirmo vakcīnas devu

Igaunijā, kur kafejnīcu un iekštelpu pasākumu apmeklēšana ir liegta pret Covid-19 nevakcinētiem un slimību nepārslimojušiem iedzīvotājiem, pagājušajā nedēļā sasniegts augstākais vakcinācijas rādītājs pēdējo mēnešu laikā, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Oktobra pēdējā nedēļā kādas no Covid-19 vakcīnām pirmo devu Igaunijā saņēmuši 14 152 cilvēki. Kopumā valstī nedēļas laikā kādu no vakcīnu devām saņēmuši 44 599 cilvēki. No tiem 25 000 saņēmuši balstvakcīnas devu.

Saistībā ar lielo jaunā koronavīrusa izplatību valstī un slimnīcu pārslodzi ar Covid-19 pacientiem līdz 5.novembrim Igaunijas ģimenes ārsti un medmāsas koncentrēsies uz iedzīvotāju vakcināciju pret šo slimību un konsultāciju sniegšanu.

Lasiet arī: VIDEO | Noliktavā uzrīko ballīti ar 48 cilvēkiem un narkotikām; policija soda visus klātesošos

Līdz pirmdienai, 1.novembrim, Igaunijā vismaz vienu kādas Covid-19 vakcīnas devu ir saņēmuši 796 164 iedzīvotāji, no kuriem pilnu vakcinācijas kursu ir pabeiguši 761 153 iedzīvotāji. Igaunijā piedāvā arī balstvakcīnas saņemšanu. Tā ir pieejama sešus mēnešus pēc pirmā vakcinācijas kursa pabeigšanas, vēsta ERR.

Kā liecina Igaunijas Veselības pārvaldes dati, pirmo vakcinācijas kursu valstī ir pabeiguši 57,23% no visiem iedzīvotājiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas