Igaunijā ziņo par 71 vakcīnas blakusiedarbības gadījumu

Igaunijā pagājušajā nedēļā ziņots par 71 gadījumu, kur pēc potes pret Covid-19 novērota medikamenta blakus iedarbība. Nedēļā valstī kopumā veiktas 7 488 vakcīnas injekcijas, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs.

No blakusiedarbības gadījumiem 70 bijuši pēc potēšanas ar BioNTech/Pfizer vakcīnu.

Divos no Igaunijā novērotajiem šādiem gadījumiem organisma reakcija bijusi nopietna. Vienā no tiem cilvēkam desmit minūtes pēc potes saņemšanas attīstījies paaugstināts ķermeņa jūtīgums. Mediķi pret to devuši antihistamīnu un adrenalīnu, un personas pilnīgai atlabšanai nekas cits nav bijis nepieciešams.

Otrā nopietnajā gadījumā vakcinētai personai divas dienas pēc otrās devas saņemšanas bijusi apgrūtināta redze un runas aparāta darbība, bijis savārgums, nejūtīgums deguna un aizdegunes apvidū, kā arī lūpu un locekļu sāpes. Pacientam bijusi nepieciešama ārstēšana, pēc kuras viņš ir pilnībā atlabis.

Pārējie vakcinācijas blakusiedarbības gadījumi bijuši vieglāki, visbiežāk, potes saņēmējiem izjūtot vieglas muskuļu sāpes, galvassāpes, nespēku, drebuļus vai drudzi.

Būtiski, ka Igaunijā ir miruši divi cilvēki, kuri bijuši vakcinēti pret Covid-19.

Šo 85 un 91 gadus veco cilvēku nāves cēlonis tomēr nav bijis saistīs ar vakcīnas iedarbību, tā Igaunijas Zāļu aģentūras secināto par abiem nāves gadījumiem citē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas