Igaunijā žurkas pārtrauc e-pakalpojumu pieejamību

Igaunijā, kas sevi pozicionē kā e-pārvaldības lielvalsts, teritorijā ap Tallinu neplānoti pārtraukta virknes e-pakalpojumu sniegšana. Incidenta iemesls bijis žurkas, kuras sabojājušas datu kabeli pazemē.

Kā ceturtdien, 21.novembrī, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, negadījums noticis trešdienas, 20.novembra, pievakarē Harju apriņķī, kas atrodas valsts ziemeļrietumos.

Datu savienojuma pārrāvuma dēļ nestrādājusi valsts oficiālā vietne Eesti.ee, nav bijuši pieejami veselības apdrošināšanas fonda e-pakalpojumi, tostarp digitālo recepšu izrakstīšana medikamentu iegādei, un vairāki citi valsts e-pakalpojumi.

Igaunijas Valsts Informācijas sistēmu aģentūra konstatējusi pazemes datu kabeļa bojājumus, un, ierodoties notikuma vietā, secinājusi, ka kabelim nopietnus bojājumus nodarījušas žurkas.

«Mēs atvainojamies par sagādātajām neērtībām un cītīgi strādāsim, lai drīzumā pilnībā atjaunotu pakalpojumus,» tā pavēstījis Igaunijas Valsts tīklu pārvaldes vadītājs Kaido Plovitss (Kaido Plovits). Viņš arī norādījis, ka dienests veido paralēlos datu savienojumus, lai novērstu šādu situāciju atkārtošanos.

Vairums pārtraukto Igaunijas e-pakalpojumu atsākuši darbību aptuveni trīs stundu laikā.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas