Igaunijai būs cits prezidents. Vēlēšanu otrajā kārtā parlaments tomēr atbalsta Karisu

Par Igaunijas nākamo prezidentu kļūs Alars Kariss (Alar Karis). Tā otrdien, 31.augustā, lēmuši Rīgikogu deputāti, kaut arī dienu iepriekš, vēlēšanu pirmajā kārtā vienīgais reģistrētais amata kandidāts neguva pietiekamu atbalstu no likumdevējiem, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Vēlēšanu otrajā kārtā Kariss saņēma 72 balsis no 101 deputāta mandāta, bet ievēlēšanai amatā pietiktu ar 68 balsīm.  ievēlēšanai nepieciešamās 68 balsis.

Balsošana notika aizklāti. Biļetenus iesnieguši 80 likumdevēji, no kuriem 72 atbalstījuši Kārisu, bet astoņi iesnieguši tukšus biļetenus. Vēlēšanu pirmajā kārtā vienīgais kandidāts neguva pietiekamu likumdevēju atbalstu

Lasiet arī: Igaunijas ekonomika piedzīvo straujāko izaugsmi kopš 2005.gada

Otrdien pēc balsojuma rezultātu paziņošanas pašreizējais Igaunijas Nacionālā muzeja direktors pateicies gan tiem, kuri par viņu balsoja, gan tiem, kuri nebalsoja. «Kā prezidents es būšu labs parlamenta partneris visām frakcijām, kā arī politiskajiem spēkiem,» tā jaunievēlētais Igaunijas prezidents.

63 gadus vecais Kariss ir bijušais valsts kontrolieris, bijušais Tartu universitātes un Igaunijas Dabaszinātņu universitātes rektors, kurš tikai pirms nepilnām divām nedēļām publiski piekrita kandidēt prezidenta amatā, ziņo ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas