Igaunijai drošības problēmas ar jauno ID karti

Elektroniskām identifikācijas kartēm, ko Igaunija pēc strīda ar iepriekšējo ID karšu ražotāju sākusi izdot decembra sākumā, arī ir drošības riski, tā secinājis kiberdrošības speciālists, kurš pierādījis, ka jaunās kartes PIN kods ir salasāms cauri aploksnei, neizņemot kodu karti no aploksnes.

Kā ceturtdien, 20.decembrī, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR un laikraksts Postimees, kiberdrošības speciālists Martins Paljaks (Martin Paljak) atklājis, ka datu drošībai tik svarīgais kods ir salasāms cauri aploksnei, kurā iedzīvotājs saņem elektronisko dokumentu. Viss, kas esot vajadzīgs ir uzspīdināt kabatas lukturīša vai viedtālruņa lukturīti uz aploksni attiecīgā vietā.

Iepriekš Igaunijas e-uzturēšanās atļauju programmas un e-pārvaldes popularizēšanas kampaņai lielu kaitējumu nodarīja drošības problēma ar iepriekšējām ID kartēm. Saistībā ar to Igaunija iesūdzēja tiesā karšu ražotāju, Nīderlandes uzņēmumu Gemalto, no tā saņemot arī pretprasību tiesā.

Šoreiz speciālists savu eksperimentu veicis ar ID karti, ko Gemalto vietā ražojis franču uzņēmums Idemia. Šādas kartes sākts izsniegt decembra sākumā, tādēļ drošības problēma skar katru, kam Igaunija izsniedz jauno ID karti.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas