Igaunijas 102.neatkarības dienā aicina būt stipriem un vienotiem

Igaunijas parlamenta priekšsēdētājs Henns Peluāss

Igaunijā pirmdien, 24.februārī, atzīmē 102.gadadienu kopš neatkarīgas valsts izveides. «Mums ir vajadzīga vienota un stipra Igaunija, kur novērtē ikkatru mūsu cilvēku,» svētku uzrunā sacījis Igaunijas parlamenta priekšsēdētājs Henns Peluāss (Henn Põlluaas), ziņo ERR.

Igaunijas valsts neatkarība tika pasludināta 1918.gada 24.februārī. Valsts svētki Igaunijā pirmdien tiek atzīmēti ar virkni dažādiem pasākumiem. Tallinā saullēktā pacelts Igaunijas karogs un uzrunu teicis Igaunijas parlamenta priekšsēdētājs Henns Peluāss (Igaunijas Konservatīvā Tautas partija (EKRE)).

Lūk fragmenti no Rīgikogu spīkera runas:

«Katrā ceļā ir šķēršļi un pārbaudījumi. Igaunijas tauta vienmēr ir pārvarējusi grūtības. Mēs esam pateicību parādā mūsu senčiem, kuri nodibināja un uzbūvēja mūsu valsti.

Tagad ir mūsu kārta. Mums ir vajadzīga vienota un stipra Igaunija, kur novērtē ikkatru mūsu cilvēku.

Un es zinu, ka tiem, kuri nāks pēc mums, mēs atstāsim mantojumā mūsu tēvzemi vēl skaistāku un labāku. Tas ir mūsu pienākums»

«Dārgie draugi! Priecāsimies par mūsu brīvību un neatkarību un turēsim to savā prātā un mūsu sirdīs. Jo brīvību un neatkarību nevar uzskatīt par pašsaprotamu. Tās nenāca viegli, un ir nepieciešams par tām iestāties. Mēs esam gatavi to darīt!».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas