Igaunijas 5G frekvenču izsole piesaista četrus uzņēmumus

Igaunijai virzoties uz piektās paaudzes mobilo sakaru (5G) ieviešanu, tiek organizēta šim mērķim iedalīto frekvenču joslu izsole, kurai pieteikušies ir četri uzņēmumi, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Interesentiem ir pieejamas trīs frekvenču licences 3 410 līdz 3,800 MHz spektrā, katra par sākuma cenu 1 597 000 eiro. Pieteikumus dalībai izsolē iesnieguši uzņēmumi: Igaunijā jau strādājošie Telia Eesti AS, Elisa Eesti AS, Tele2 Eesti AS un Lietuvas Bite Lietuva UAB, paziņojusi Igaunijas Patērētāju aizsardzības un tehniski regulatorā pārvalde.

Lasiet arī: Lietuva paziņo par atteikšanos no Krievijas gāzes

Andress Suts (Andres Sutt), Igaunijas uzņēmējdarbības un informācijas tehnoloģiju ministrs, komentējis: «Priecājos, ka konkurss ir piesaistījis četrus dalībniekus, tostarp jaunpienācēju. Tas apliecina, ka telekomunikāciju operatori ir dziļi ieinteresēti Igaunijas tirgus attīstībā un dod mums pārliecību, ka 5G pakalpojumi tirgū nonāks pēc iespējas ātrāk.»

Izsoles procesā nākamie soļi ir pretendentu izvērtēšana un pati izsole, kur tiks atļauts piedalīties vērtēšanas sietu izturējušiem operatoriem, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas