Igaunijas aptiekās nopērkami vīrusa ātro analīžu komplekti

Igaunijā no šīs nedēļas aptiekās ir nopērkami vīrusa SARS-CoV-2 ātro analīžu komplekti profesionālai lietošanai, tikmēr izskatīti tiek arī «neprofesionāļu komplekti», vēsta raidorganizācija ERR.

Šobrīd produkti aptiekās ir pieejami tikai profesionālai lietošanai, un to cena nepārsniedz 25 eiro. Interesanti, ka aptiekas piedāvā divu veidu analīžu komplektus. Viens ir siekalu tests, bet otrā jāveic deguna gļotādas parauga tests, kas prasa vates kociņa stumšanu degunā.

Lasiet arī: Jaunie Covid-19 gadījumi Baltijā. Latvijā – 508, Lietuvā – 855, Igaunijā – 1 064

Igaunijas Veselības pārvalde norādījusi, ka no diviem minētajiem uzticamākas ir deguna gļotādas ātrās analīzes.

«Nevienas no šīm siekalu analīzēm pagaidām nav guvušas Pasaules Veselības organizācijas vai Eiropas Savienības apstiprinājumu kā pietiekami jutīgas vai specifiskas,» tā aptieku piedāvājumu komentējusi Igaunijas Veselības pārvaldes direktora vietniece Mari-Anna Herma (Mari-Anne Härma).

Produktu tirdzniecības norāde «profesionālai lietošanai» nozīmē, ka analīzes ar tiem Igaunijā drīkst veikt sertificēts veselības aprūpes speciālists un viņš arī nolasa analīžu rādījumu, uzsvērusi Igaunijas Veselības pārvalde. Būtiski, ka iestādes pārstāvji arī norādījuši, ka šobrīd tiek izskatīti divi iesniegumi par deguna gļotādas Covid-19 ātro analīžu komplektu pārdošanu aptiekās neprofesionāļu jeb ar medicīnu nesaistītu personu lietošanai, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas