Igaunijas augstskolas ar bažām uzņemas atbildību par ārvalstu studentu pašizolāciju

Augstskolas Igaunijā paudušas bažas par iespējām izpildīt valsts prasīto ārvalstu studentu pieskatīšanu, lai tie pēc ierašanās valstī ievēro divu nedēļu karantīnas periodu, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Tuvojoties jaunajam akadēmiskajam mācību gadam, Igaunijas valdība noteikusi, ka gan veselības iestādes, gan policija, gan augstākās izglītības mācību iestādes ir atbildīgas par ieceļojošo studentu karantīnas periodu un par to, lai pirmajās uzturēšanās dienās students nodotu divas COVID-19 analīzes.

Lasiet arī: COVID-19 inficēšanās gadījumi Baltijā. Latvijā – 0, Lietuvā – 38, Igaunijā – 3

ERR ziņu raidījums Aktuaalne kaamera, aptaujājot augstskolu pārstāvjus secinājis, ka mācību iestādes cenšas sazināties ar ārvalstu studentiem un uzturēt sakarus ar tiem.

Vienlaikus papildu bažas rada fakts, ka ārvalstu studentiem nepietiek vietu studentu kopmītnēs un tiem ir jāmēģina citur atrast pagaidu dzīvesvietu, kur pārlaist obligātās pašizolācijas periodu.

«Esam informējusi studentus un vaicājuši, kad viņi ieradīsies, un mums ir informācija par vairumu no viņiem, taču reālā atbildība par pašizolācijas prasības ievērošanu beigu beigās gulstas uz viņiem,» tā žurnālistiem norādījis Tallinas Tehnoloģiju Universitātes studiju rektors Hendriks Volls (Hendrik Voll), vēsta ERR.

BNN jau vēstīja, ka Igaunijā ārvalstu studentiem par obligātas pašizolācijas prasības neievērošanu pēc ierašanās draud naudassods, iespējama deportācija un uzturēšanās atļaujas anulēšana.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas